• Piknik integracyjny dla Florka i Kacpra w Rolniczoku


  Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie zaprasza mieszkańców powiatu pszczyńskiego 26 maja na godz. 16.00 na Piknik Promocyjno-Integracyjno-Charytatywny na obiektach sportowych szkoły przy ul. Szymanowskiego 12.

  W trakcie pikniku odbędą się występy solistek z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2, Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Studia Piosenki „VoicePless”, Zespołu Churtownia. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół Shelter, który rozpocznie swój występ o godz 19.30.

  Kilka słów o małych bohaterach wydarzenia

  Florek Francuz z Pszczyny urodził się jako skrajny wcześniak w 26. tygodniu ciąży z wagą 936 g. Niestety, kolejne badania wykazały, że stracił wzrok w obu oczkach. Potrzebuje intensywnej rehabilitacji oraz terapii wzroku. Florianek przeszedł najbardziej kosztowną operację wzroku w Anglii, której koszt wyniósł aż 200 tysięcy złotych. Dzięki wciąż trwającym zbiórkom chłopiec ma możliwość na ratowanie wzroku poprzez operacje w Ufie w Rosji. Oprócz ratowania wzroku Florek wymaga intensywnej rehabilitacji i wielu terapii przywracających jego sprawność. Niedawno lekarze zdiagnozowali u niego dodatkowo dziecięce porażenie mózgowe. Rodzice bezustannie walczą o jego lepsze jutro.

  Kacper Chodura z Miedźnej w kwietniu przeszedł skomplikowaną operację odtworzenia ucha w USA. 7-letni dziś chłopiec urodził się z wadą rozwojową słuchu prawego ucha – mikrocją III stopnia z atrezją. To znaczy, że Kacper nie miał ucha oraz przewodu słuchowego, słyszał tylko na jedno uszko. Z powodu tej wady oraz obniżonego napięcia mięśniowego i zaburzeń integracji sensorycznej chłopiec objęty jest Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju, Kształceniem Specjalnym oraz terapią SI. Został zakwalifikowany do kosztownej operacji odbudowy ucha w Stanach Zjednoczonych. Na ten cel w sieci prowadzona była zbiórka, zorganizowano wiele wydarzeń charytatywnych i kiermaszów. W zbiórkę zaangażowana była społeczność powiatu pszczyńskiego, w tym wiele placówek m.in. szkoły i Ochotnicze Straże Pożarne. 17 kwietnia Kacper przeszedł operację w USA i powoli dochodzi do zdrowia. Lada moment wróci wraz z mamą do Polski. Przed chłopcem jeszcze wizyty lekarskie i mnóstwo zajęć rehabilitacyjnych wspomagających prawidłowy rozwój.

  Obaj chłopcy są podopiecznymi Stowarzyszenie „Omnibus”. Wszystkie fundusze zebrane na wydarzeniu zostaną przekazane na konto Stowarzyszenia i zasilą zbiórki.

  POWRÓT